No images
Odsłon : 434501

AKTUALNOŚCI

Polska piosenką i wierszem malowana – warsztaty dla rodziców.2018

czwartek, 23 listopada 2017 00:00

 

W listopadzie w sali gr. VII „Fiołki” odbyło się przedstawienie upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice i opiekunowie dzieci gr. VII. Przedszkolaki przedstawiły montaż słowno -  muzyczny prezentując patriotyczne wiersze, pieśni i tańce narodowe. Rodzice ze skupieniem oglądali przedstawienie, wspólnie z dziećmi śpiewali pieśni, oklaskiwali mazura i kujawiaka wspominając zapewne niejednokrotnie czasy swoich dziadków. Po występach wszyscy zostali zaproszeni na warsztaty, których celem było przybliżenie naszego kraju, przypomnienie jego historii i geografii - miejsc, gdzie warto spędzić wakacje, a także wspólne, rodzinne  muzykowanie.

Dalsza część artykułu: Polska piosenką i wierszem malowana – warsztaty dla rodziców.2018

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU STOKROTKA

środa, 15 listopada 2017 00:00

11 listopada to święto ważne dla wszystkich Polaków. Ten dzień jest również wielkim wydarzeniem  dla przedszkolaków z Przedszkola Nr1 Stokrotka. Dzieci z gr VII Fiołki uczciły go przygotowując montaż słowno  - muzyczny dla przedszkolaków i pracowników placówki, najmłodszych uczniów  Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie, a także swoich rodziców.

Dalsza część artykułu: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU STOKROTKA

 

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW NA UL. WOJSKA POLSKIEGO

środa, 15 listopada 2017 00:00

 

Dzieci z grupy VI „Słoneczniki” w ramach realizacji tematyki dotyczącej Mrągowa oraz programu regionalno – patriotycznego „Kto Ty jesteś? Polak mały” uczestniczyły
w wycieczce na ul. Wojska Polskiego, gdzie na terenie koszar byłej jednostki wojskowej znajduje się miejsce upamiętniające żołnierzy garnizonu Mrągowo. Stacjonował tu 9 Ośrodek Szkolenia Specjalistów Łączności oraz Pułk Piechoty. Miejsce powstało 11 listopada 2014r. Co roku podczas Święta Wojska Polskiego spotykają się tam członkowie stowarzyszenia, byli żołnierze i pracownicy jednostki wojskowej z rodzinami, przedstawiciele władz miasta
i powiatu oraz mieszkańcy. Odśpiewany jest wtedy hymn państwowy, składane są kwiaty, śpiewane pieśni żołnierskie. Obchody kończą się zaproszeniem na tradycyjną wojskową grochówkę.

 

Opracowała: Marzena Krueger


 

Jesienny koncert

środa, 08 listopada 2017 12:01

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także bardzo obfitująca w ciekawe wydarzenia w przedszkolu Stokrotka. 25 października do przedszkola przybyły grzyby, liście, dynie i różne leśne zwierzęta.  Właśnie w takich jesiennych strojach na koncert jesienny stawiły się przedszkolaki z grupy V „Niezapominajki”.

Dalsza część artykułu: Jesienny koncert

 

ŚWIATOWY TYDZIEŃ ZWIERZĄT – ZBIERANA KARMA ZOSTAŁA PRZEKAZANA POTRZEBUJĄCYM ZWIERZĘTOM

wtorek, 07 listopada 2017 00:00

 

 

Jak co roku w październiku w przedszkolu obchodzimy „Światowy Tydzień Zwierząt”  rozpoczynający się 4 października, w rocznicę śmierci św. Franciszka z Asyżu, uznawanego za patrona zwierząt, które nazywał swoimi „braćmi mniejszymi”. Październik ogłoszony jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Z tej okazji pamiętajmy, że zwierzęta odczuwają, podobnie jak człowiek, nie tylko ból fizyczny, ale i przeżycia psychiczne, jak strach i tęsknotę.

Dalsza część artykułu: ŚWIATOWY TYDZIEŃ ZWIERZĄT – ZBIERANA KARMA ZOSTAŁA PRZEKAZANA POTRZEBUJĄCYM ZWIERZĘTOM

   

ZAJĘCIA NA TEMAT ZDROWIA PROWADZONE PRZEZ PANIĄ MARTĘ Z PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ W MRĄGOWIE

poniedziałek, 30 października 2017 00:00

 

26 października 2017r. dzieci z grupy VI „Słoneczniki”  gościły panią Martę Kopaniec
z Mrągowskiego Sanepidu.

 

Pani Mata opowiedziała o swoim miejscu pracy, o tym czym zajmuje się Sanepid – czyli sprawdzaniem żywności oraz miejsc, w których przygotowuje się jedzenie, tym, żeby nie zachorować od żywności. Następnie pani Marta przypomniała dzieciom zajęcia o higienie
z zeszłego roku.

Dalsza część artykułu: ZAJĘCIA NA TEMAT ZDROWIA PROWADZONE PRZEZ PANIĄ MARTĘ Z PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ W MRĄGOWIE

 

Spotkanie z policjantem 2017

czwartek, 05 października 2017 00:00

 

We miesiącu wrześniu 2017r. w naszym przedszkolu w grupach IV, V, VI i VII  odbyło się spotkanie  z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Mrągowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

Dalsza część artykułu: Spotkanie z policjantem 2017

   

Strona 10 z 29