Edukacja regionalno-patriotyczna

Mrągowskie pomniki

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

wtorek, 04 grudnia 2018 00:00

Dzieci z gr IV w listopadzie odwiedziły nowy pomnik w Mrągowie postawiony z okazji Święta Niepodległości oraz pomnik mieszczący się na ul. Wojska Polskiego ku pamięci Żołnierzy Wojska Polskiego. Przedszkolaki podczas spacerów po mieście odwiedziły pomnik Jana Pawła II, a także zapoznały się z nowoczesną rzeźbą w mrągowskim parku przedstawiającą cztery żywioły.

W trakcie wycieczek dzieci słuchały ciekawych wiadomości na temat pomników, ich genezy oraz postaci, dla których zostały wzniesione.


 

 

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

sobota, 24 listopada 2018 08:20

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

W Przedszkolu „Stokrotka” przygotowania do uroczystej 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości trwały już od kilku miesięcy. Placówka przystąpiła do starań o Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu” i ogólnopolskiego konkursu „Przedszkole Młodych Patriotów”, dzięki którym propagowane są wartości patriotyczne i podtrzymywana jest regionalna tradycja. Poprzez realizację zadań dzieci zaznajamiają się ze symbolami narodowymi, ważnymi wydarzeniami z dziejów historii Polski, sławnymi Polakami, strojami i tańcami regionalnymi, narodowymi. Poznają i promują nasze miasto uczestnicząc w wycieczkach, konkursach recytatorskich, muzycznych, plastycznych, imprezach wewnątrzprzedszkolnych  i na zewnątrz placówki.

Dalsza część artykułu: Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

 

Kodeks Postaw Patriotycznych – Dzień Edukacji Narodowej

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

wtorek, 16 października 2018 00:00

Dzień Edukacji Narodowej, który odbył się w przedszkolu to święto którego celem było kształtowanie poczucia przynależności narodowej, rozwijanie więzi, przyjaźni ze społecznością przedszkolną, kształtowanie właściwych postaw wobec wszystkich pracowników przedszkola, rozumienie znaczenia ich pracy.

12 października 2018r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z grupy IV przedstawiły przedszkolakom i pracownikom przedszkola, a następnie swoim rodzicom montaż słowno-muzyczny.

 

Po występie odbyło się spotkanie z policjantem, podczas którego utrwalone zostały zasady obowiązujące w ruchu drogowym i pieszych oraz warsztaty plastyczno- techniczno-literackie, na których dzieci wraz z rodzicami  ułożyły Kodeks Patriotyczny.

Dalsza część artykułu: Kodeks Postaw Patriotycznych – Dzień Edukacji Narodowej

   

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

środa, 05 września 2018 00:00

Na początku września, na placu przed „Stokrotką” odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Przedszkolnego, na które ubrane w uroczyste stroje galowe stawiły się dzieci z wszystkich grup wiekowych. Po uroczystym powitaniu przez dyrektora przedszkola, wychowankowie wraz z nauczycielami odśpiewali hymn państwowy. Następnie grupy starsze udały się do sali, gdzie odbyła się multimedialna prezentacja pt. „Mała lekcja historii” związana z tematyką drugiej wojny światowej. Po prezentacji odpowiedzialne za pokaz nauczycielki przybliżyły  przedszkolakom kilka faktów z czasów II wojny światowej, w których przedstawiły początki działań wojennych oczami dzieci z tamtych lat.


 

 

„Przegląd Pieśni Patriotycznych” w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

wtorek, 26 czerwca 2018 00:00

W związku z realizacją przez nasze przedszkole programu z zakresu edukacji  regionalno-patriotycznej pt. „Kto ty jesteś- Polak mały” i ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 08.05.2018 r. w naszym przedszkolu „Stokrotka” odbył się po raz pierwszy  „Przegląd Pieśni Patriotycznych”.

Dalsza część artykułu: „Przegląd Pieśni Patriotycznych” w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

   

Strona 4 z 8