Edukacja regionalno-patriotyczna

Sławni Polacy

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

poniedziałek, 20 maja 2019 00:00

 

W ramach realizacji hasła „Sławni Polacy” przedszkolaki poznały osoby, które swym działaniem zasłużyły się dla naszego kraju zarówno w czasach przeszłych jak i teraźniejszych. W „Stokrotce” przedszkolaki gościły mistrzynię podnoszenia ciężarów p. Aleksandrę Krzywońską-Klimowską, poznały biografię i muzykę F. Chopina, grały na instrumentach perkusyjnych. Uczestniczyły w gościnnych koncertach Olsztyńskiej Filharmonii słuchając na żywo muzyki polskich kompozytorów, oglądały prezentację multimedialną „W Toruniu żył Kopernik”, na podstawie której poznały sylwetkę znanego Polaka. W grupach starszych realizowano tematykę „Sławni Polacy” prowadząc kierowane rozmowy i dyskusje na temat F. Chopina, Jana Pawła II wsparte ilustracjami i pokazami multimedialnymi.


 

100 stokrotek na 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

piątek, 03 maja 2019 00:00

Wiosną przed Przedszkolem „Stokrotka” pojawiła się ukwiecona rabata. Kwiaty, które tam zakwitły nie były przypadkowe, były to stokrotki wysiane na szczególną okazję. 100 stokrotek zakwitło by upamiętnić 100–tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród wielu przedszkolnych inicjatyw ten niekonwencjonalny pomysł  na uczczenie tego jubileuszu przypadł dzieciom najbardziej do gustu. Przedszkolaki dbały o swoje stokrotki i na bieżąco obserwowały wzrost kwiatów. Wszystko po to by na swój dziecięcy sposób okazać miłość do ojczyzny.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

niedziela, 03 marca 2019 00:00

Dzień ten przypadający na 1 III 2019 r dzieci uczciły wspólnym odśpiewaniem hymnu ku pamięci Niezłomnych, a także uczestniczyły w dyskusji przy ilustracjach poznając ich historię.


 

   

Certyfikat „Przedszkole Młodych Patriotów”

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

środa, 23 stycznia 2019 00:00

Nasze przedszkole brało udział (do 31.12.2018 r. ) w ogólnopolskim konkursie „Przedszkole  Młodych Patriotów”. Dzięki wspólnym staraniom otrzymaliśmy certyfikat „Przedszkole Młodych Patriotów”.  W ramach starań o certyfikat wraz z dziećmi wykonywaliśmy różnorodne zadania.

Dalsza część artykułu: Certyfikat „Przedszkole Młodych Patriotów”

 

Przegląd pieśni patriotycznych 2018/2019

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

piątek, 07 grudnia 2018 00:00

Przedszkolaki brały udział w przedszkolnym konkursie wiersza, piosenki, pieśni patriotycznych zorganizowanym 29 XI 2018r. z udziałem dzieci z grup II-VII. Ogromne brawa zebranej publiczności otrzymały ubrane na galowo starszaki, które recytowały wiersze i śpiewały pieśni, jak i przebrani za ułanów chłopcy z młodszej grupy, którzy w towarzystwie przyozdobionych wiankami dziewczynek kłusowali na swych papierowych konikach.

Dzieci z grup najstarszych wzięły także udział w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznych w CKiT „Z pieśnią przez wieki”.


GALERIA ZDJĘĆ

   

Strona 3 z 8