Edukacja regionalno-patriotyczna

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

sobota, 24 listopada 2018 08:20

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

W Przedszkolu „Stokrotka” przygotowania do uroczystej 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości trwały już od kilku miesięcy. Placówka przystąpiła do starań o Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu” i ogólnopolskiego konkursu „Przedszkole Młodych Patriotów”, dzięki którym propagowane są wartości patriotyczne i podtrzymywana jest regionalna tradycja. Poprzez realizację zadań dzieci zaznajamiają się ze symbolami narodowymi, ważnymi wydarzeniami z dziejów historii Polski, sławnymi Polakami, strojami i tańcami regionalnymi, narodowymi. Poznają i promują nasze miasto uczestnicząc w wycieczkach, konkursach recytatorskich, muzycznych, plastycznych, imprezach wewnątrzprzedszkolnych  i na zewnątrz placówki.

Dalsza część artykułu: Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

 

„Przegląd Pieśni Patriotycznych” w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

wtorek, 26 czerwca 2018 00:00

W związku z realizacją przez nasze przedszkole programu z zakresu edukacji  regionalno-patriotycznej pt. „Kto ty jesteś- Polak mały” i ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 08.05.2018 r. w naszym przedszkolu „Stokrotka” odbył się po raz pierwszy  „Przegląd Pieśni Patriotycznych”.

Dalsza część artykułu: „Przegląd Pieśni Patriotycznych” w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

 

„Rodzina- Dom-Ojczyzna”, czyli Festyn Rodzinny w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

poniedziałek, 18 czerwca 2018 00:00

W ubiegły wtorek, 12 czerwca na placu zabaw Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie, przy wakacyjnej pogodzie odbył się, Festyn Rodzinny pt. „Rodzina–Dom–Ojczyna”. Ogród przedszkolny tętnił życiem i witał przedszkolaki z całymi rodzinami. Atrakcji bowiem nie brakowało: była loteria fantowa z cennymi fantami, aukcja, Jumping Frog Mrągowo z udziałem dzieci i rodziców, którzy pod okiem pani Emilii wspaniale ćwiczyli na trampolinach, malowanie twarzy, foto ścianka, grill, kawa, herbata, woda, sok i domowe wypieki rodziców naszych dzieci, zabawy taneczne przy tle muzycznym pana Mariusza, który już od kilku lat wspiera nasze działania swoją obecnością i pomocą.

Dalsza część artykułu: „Rodzina- Dom-Ojczyzna”, czyli Festyn Rodzinny w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

   

Talenty „Stokrotki” 2018

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

poniedziałek, 28 maja 2018 00:00

Po raz piąty Przedszkole Publiczne Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie odkrywało dziecięce talenty. Tegoroczne występy przedszkolaków dedykowane były w szczególności rodzicom. Mali artyści w różnobarwnych strojach i dostosowanymi rekwizytami prezentowali układy taneczne przygotowane pod kierunkiem nauczycielek poszczególnych grup.

Dalsza część artykułu: Talenty „Stokrotki” 2018

 

„Cyrwuna Kapka” czyli "Cerwony Kapturek" w gwarze regionalnej, w wykonaniu grupy VI Słoneczniki w Bibliotece Miejskiej – Odział dla Dzieci

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

poniedziałek, 28 maja 2018 00:00

26 kwietnia 2018r. dzieci sześcioletnie z grupy VI „Słoneczniki” przedstawiły bajkę pt. „Cyrwuna Kapka” dzieciom z klas pierwszych mrągowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 z ul. Kopernika. Spotkanie zostało zorganizowane przez pracowników Biblioteki Miejskiej Oddziału dla Dzieci w sali Orbita w CKiT.

Dalsza część artykułu: „Cyrwuna Kapka” czyli "Cerwony Kapturek" w gwarze regionalnej, w wykonaniu grupy VI Słoneczniki w Bibliotece Miejskiej – Odział dla Dzieci

   

Strona 1 z 4