Artykuły - Ekologia

„Ekologiczne rady na czyste ubranie”

„Ekologiczne rady na czyste ubranie”

Nasze ubrania nie muszą być wyprodukowane z bawełny z hodowli ekologicznej, aby były przyjazne środowisku. Wystarczy oszczędzać wodę i energię przy praniu i prasowaniu.
Ubranie można odświeżyć wsypując do pralki minimalną ilość proszku do prania lub płynu do płukania i ustawić na krótkie pranie. Dotyczy to zwłaszcza ubrań zewnętrznych, tych które nie stykają się z naszym ciałem. Będziemy przyjaźni naturze jeśli ograniczymy ilość prania, także ilość zużywanych chemicznych środków piorących w przeliczeniu na jedno pranie. Im więcej detergentu w zasobniku tym pralka pracuje ciężej i zużywa więcej energii.

Dalsza część artykułu: „Ekologiczne rady na czyste ubranie”

 

Jak uczyć dzieci proekologicznych postaw?

 Przed edukacją młodego pokolenia stoi bardzo ważne zadanie wprowadzenia dzieci i młodzieży w świat przyrody, jej praw i piękna, budzenia szacunku do różnorodnych form życia oraz kształtowanie aktywnych, proekologicznych postaw wobec przyrody.

Dalsza część artykułu: Jak uczyć dzieci proekologicznych postaw?

 

O oszczędzaniu energii w domu i środowisku lokalnym

 

Oszczędzając energię elektryczną możemy dbać o nasze środowisko na co dzień. Niewielkim wysiłkiem można obniżyć koszt eksploatacji urządzeń elektrycznych. Ekonomiczne korzystanie z prądu polega na zużywaniu go w takich ilościach, które zapewniają pełen komfort pracy. Mniejsze zużycie energii ma wiele pozytywnych stron – możemy oszczędzić pieniądze i równocześnie pomóc środowisku. Produkowanie energii wymaga korzystania z cennych źródeł naturalnych, np. węgla, ropy lub gazu. Dlatego też rozsądne używanie energii pomaga nam zachować te źródła aby wystarczyły dłużej na przyszłość.

Dalsza część artykułu: O oszczędzaniu energii w domu i środowisku lokalnym

 

Edukacja ekologiczna w rodzinie

 

Edukacja ekologiczna dotyczy nie tylko dzieci, lecz także ich rodziny. „Rodzina jak sama nazwa wskazuje - rodzi nowe życie i stwarza warunki dla jego rozwoju.”1 Jeżeli rodzina ma zapewnić dziecku bezpieczne warunki życia, to musi pomyśleć o czystym powietrzu, zdrowej wodzie, bezpiecznej żywności, o miejscu do wypoczynku, a więc o wszystkim co służy zdrowiu, a także nauczyć prawidłowych relacji międzyludzkich.

Dalsza część artykułu: Edukacja ekologiczna w rodzinie

 

Strona 2 z 2