Koncert pieśni regionalnych i patriotycznych w Przedszkolu " Stokrotka"

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

KONCERT PIEŚNI REGIONALNYCH I PATRIOTYCZNYCH
W PRZEDSZKOLU „STOKROTKA”

18 listopada w przedszkolu „Stokrotka” odbył się Koncert Pieśni Regionalnych i Patriotycznych. Był to kolejny punkt programu edukacji regionalno-patriotycznej naszego przedszkola pt. „Kto Ty jesteś? – Polak mały”.

W koncercie wzięły udział dzieci z grup od III (czterolatki) do VII (sześciolatki). Koncert rozpoczęli najmłodsi uczestnicy, dzieci z grupy III „Maki”, którzy zaśpiewali piosenki: „Miała baba koguta”, „Przybyli ułani pod okienko” oraz „Krakowiaczek”. Pięciolatki z grupy IV „Stokrotki” przedstawiły piosenkę „Szła dzieweczka” połączoną z inscenizacją ruchową oraz piosenkę „Barwy ojczyste”. Pięciolatki z grupy V „Niezapominajki” zaśpiewały piosenki: „Co to jest niepodległość?” oraz „Od morza aż do Tatr”. Starszaki z gr VI „Słoneczniki” dodatkowo zaprezentowały taniec „Mazur” w specjalnie przygotowanych strojach oraz zaśpiewały piosenkę „Wielkie święto”. Dzieci z grupy VII „Fiołki” przedstawiły piosenkę połączoną z grą na instrumentach pt. „Mali patrioci” oraz inscenizację ruchową do piosenki „Przybyli ułani pod okienko”.

Wszystkie dzieci przyszły tego dnia do przedszkola ubrane w stroje galowe. Każda z grup zaprezentowała też emblematy w barwach narodowych: flagi, serduszka, opaski z kwiatów.

 

Opracowała: Marzena Krueger