Przyroda Polski. Środowisko przyrodnicze Warmii i Mazur

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

 

Środowisko przyrodnicze Warmii i Mazur nasze przedszkolaki poznawały m.in. poprzez cykl spotkań z leśnikiem, na których słuchały opowieści przyrodniczych o naszym regionie, a także oglądały przyrodnicze pokazy multimedialne. Grupy starsze miały okazję poznać las z bliska podczas wycieczki, posłuchać opowieści o zwierzętach, które można w nim spotkać, a także usłyszeć śpiew ptaków, rozpoznając do kogo należy.

 

W Bibliotece miejskiej odbyły się natomiast warsztaty: „Ślady i tropy zwierząt” oraz „Wiosenny budzik” – w spotkaniach tych uczestniczyli pracownicy Mazurskiego Parku Narodowego z Krutyni przybliżając unikalne piękno i bioróżnorodność terenu Warmii i Mazur.

Ponadto dzieci uczestniczyły w wielu wycieczkach po mieście i nad jezioro Czos, wykonały album „Jest takie miasteczko na Mazurach”, obejrzały prezentację multimedialną „Mazury”, podczas której poznały historię i kulturę swojego regionu, brały udział w zabawach umuzykalniających „Hej Mazury jak wy cudne”. Poprzez te działania dzieci poznały zabytki Mrągowa, rozwinęły zainteresowania zarówno miejscem, w którym mieszkają jak i jego okolicą, poznały jego architekturę i piękno krajobrazu, bawiły się przy znanych dla regionu piosenkach.

W ciągu całego roku przedszkolaki poznawały nasz region uczestnicząc w ciekawych wycieczkach:

- Ogrody pokazowe i Motylarnia”- wycieczka do Marcinkowa

- „Z wizytą u św. Mikołaja”- wycieczka do Pięknej Góry

- Wycieczka do „Fabryki Bombek” w Kętrzynie

- Wycieczka do Warpun w celu obserwacji krajobrazu i uczestniczenia w warsztatach plastycznych

- Wycieczka do Parku Miniatur „Mazurolandia”

- Wycieczka do Rynu, zwiedzanie zamku, poznanie jego historii, uczestnictwo w warsztatach kulinarnych pod kierunkiem szefa kuchni.