No images
Odsłon : 440437

Obchody 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publiczne Nr 1 „Stokrotka”.

 

W Przedszkolu „Stokrotka” przygotowania do uroczystej 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości trwały już od kilku miesięcy. Placówka przystąpiła do starań o Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu” i ogólnopolskiego konkursu „Przedszkole Młodych Patriotów”, dzięki którym propagowane są wartości patriotyczne i podtrzymywana jest regionalna tradycja.

Poprzez realizację zadań dzieci zaznajamiają się ze symbolami narodowymi, ważnymi wydarzeniami z dziejów historii Polski, sławnymi Polakami, strojami i tańcami regionalnymi, narodowymi. Poznają i promują nasze miasto uczestnicząc w wycieczkach, konkursach recytatorskich, muzycznych, plastycznych, imprezach wewnątrzprzedszkolnych  i na zewnątrz placówki.

 

 

Z okazji setnej rocznicy Niepodległości nasze przedszkolaki z grupy VII „Fiołki” i VI „Słoneczniki” przygotowały piękny montaż słowno-muzyczno-taneczny pt.: „100-lecie Odzyskania Niepodległości”, który zaprezentowały w dniach 8-16 listopada 2018 r. przed całą społecznością przedszkolną, rodzicami naszych przedszkolaków, dziećmi z mrągowskich przedszkoli i szkół, mrągowskimi radnymi Sejmiku Wojewódzkiego, obecną Burmistrz Mrągowa Otolią Siemieniec, nowo wybranym przez Mieszkańców Burmistrzem Miasta Stanisławem Bułajewskim, przedstawicielami duchowieństwa, dyrektorami i kierownikami instytucji publicznych oraz mieszkańcami naszego Miasta.

Dnia 9 listopada 2018 r. po przedszkolnych obchodach Święta Niepodległości i uczczeniu pamięci Polskich bohaterów walczących o nasza wolność, tak jak inne dzieci w całej Polsce o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy uroczyście Hymn Polski w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”. „Stokrotka” uczestniczyła również w ogólnopolskiej akcji „100 kartek na 100-lecie Niepodległej”, w ramach, której wysłaliśmy pocztówki z panoramą naszego miasta do 100 przedszkoli w Polsce, pozdrawiając dzieci w tak wyjątkową rocznicę. Zwieńczeniem obchodów Odzyskania Niepodległości był „Konkurs wiersza, piosenki i pieśni patriotycznej”, który odbył się 16 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu, gdzie wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały wiersze, piosenki, pieśni o charakterze patriotycznym. Tego dnia przedszkolaki uczestniczyły również w uroczystym marszu, któremu towarzyszyły radosne uśmiechy, flagi, balony, pompony w biało-czerwonych barwach. Pani Dyrektor zadbała, by 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości, rodzice i dzieci zapamiętały na długo - dlatego w tym dniu każdy przedszkolak wrócił do domu z flagą i pamiątkowym dyplomem.

Tegoroczne uroczystości ożywią pamięć, która obejmuje dzieje zwycięstw wielu pokoleń Polaków. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak uroczystych obchodach Odzyskania przez nasz Kraj NIEPODLEGŁOŚCI.

Opracowała Milena Stachelek GALERIA ZDJĘĆ