„Cyrwuna Kapka” czyli "Cerwony Kapturek" w gwarze regionalnej, w wykonaniu grupy VI Słoneczniki w Bibliotece Miejskiej – Odział dla Dzieci

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

26 kwietnia 2018r. dzieci sześcioletnie z grupy VI „Słoneczniki” przedstawiły bajkę pt. „Cyrwuna Kapka” dzieciom z klas pierwszych mrągowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 z ul. Kopernika. Spotkanie zostało zorganizowane przez pracowników Biblioteki Miejskiej Oddziału dla Dzieci w sali Orbita w CKiT.

Bajka pt. „Cyrwuna Kapka” oznacza Czerwony Kapturek. Niecodzienna nazwa pochodzi z gwary mazurskiej, ale cała bajka jest połączeniem gwary mazurskiej i nowoczesności. Treść została wzbogacona pomysłami dzieci, które  przedstawiały Kapturka, np. postać rapera, który tłumaczy, że mama kazała nosić Kapturkowi czerwony kaptur, mówiący ciągle ją, ją. Inne pomysły dzieci to np. babcia, która dzwoni do córki przez telefon komórkowy, wojna babci i wilka mieczami świetlnymi w stylu „Gwiezdnych wojen” z taką muzyką w tle, same zwroty: „wilk zjadł babcię…połknął, ale jej nie zgryzł, tak bez żucia”.

Po przedstawieniu dzieci sześcioletnie miały nietypowe zadanie do wykonania: musiały odpowiedzieć na pytania sześciolatków odnośnie Szkoły Podstawowej na ul. Kopernika, do której część dzieci z tej grupy będzie uczęszczała po wakacjach. Pytania dotyczyły pań, które uczą w szkole, czy są fajne, czy dobrze uczą, czy krzyczą, czy zadają dużo prac domowych itp. Nie obeszło się bez pytania o obiady w szkole, czy są schabowe, czy są dobre, kiedy można je zjeść. Przedszkolaki były zadowolone z odpowiedzi.

Za występ dzieci otrzymały od starszych kolegów słodkości, a od pań z Biblioteki upominki.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Opracowała: Marzena Krueger