ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU STOKROTKA

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

11 listopada to święto ważne dla wszystkich Polaków. Ten dzień jest również wielkim wydarzeniem  dla przedszkolaków z Przedszkola Nr1 Stokrotka. Dzieci z gr VII Fiołki uczciły go przygotowując montaż słowno  - muzyczny dla przedszkolaków i pracowników placówki, najmłodszych uczniów  Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie, a także swoich rodziców.

Występy Fiołków poprzedziła realizowana w poszczególnych jednostkach dydaktycznych tematyka o Polsce, podczas których dzieci utrwalały wiadomości o swojej ojczyźnie i symbolach narodowych. W trakcie uroczystości dzieci  zaprezentowały patriotyczne pieśni i wiersze a także te przedstawiające piękno naszej ojczyzny, tańczyły mazura i kujawiaka. Warsztaty dla rodziców zostały wzbogacone o wieczorek poezji patriotycznej, na którym  rodzice wraz ze swymi pociechami słowami poetów opowiadali o przywiązaniu i miłości do ojczyzny. Niezapomnianym elementem wieczoru było wspólne układanie z biało-czerwonych serwetek naszej flagi. Każdy z rodziców i towarzyszące jemu dziecko umieszczał fragment sztandaru, mówiąc przy tym za co kocha Polskę. Z bardzo serdecznym przyjęciem dzieci ze Stokrotki spotkały się podczas prezentacji przedstawienia w CKiT przy współpracy z Biblioteką Dziecięcą w Mrągowie. Uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej nr1 z ogromnym zaciekawieniem  wysłuchali programu, wspólnie śpiewali hymn, na zakończenie nagradzając przedszkolaki burzą braw.

 

Sonda z okazji Święta Niepodległości nagrana w naszym przedszkolu https://www.youtube.com/watch?time_continue=188&v=KV3kkL4m_9I