Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie.

W dniach 13 – 19 stycznia dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie jak co roku gościły u siebie wyjątkowych gości – kochanych dziadków. Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki z wszystkich grup przygotowały wspaniałe występy. Piosenki, wiersze i skoczne tańce w wykonaniu wnucząt zrobiły ogromne wrażenie na gościach. Niejedna babcia ocierała łzę wzruszenia, a dziadków rozpierała duma, że mają tak zdolne wnuczęta.

 

Starsze dzieci oprócz piosenek i wierszy na cześć babć i dziadków zaprezentowały jasełka, wspólnie też  śpiewano kolędy. Występ grupy „Stokrotki” został wzbogacony także o tańce z regionu Warmii i Mazur: „Szewc”, „Baran”, „Piekło dziewczę, piekło placki” ozdobionych słowami z gwary naszego regionu, wcale niełatwych do wymówienia. W tym roku także Babcie i Dziadkowie mieli zadanie do wykonania: poproszeni zostali o przygotowanie i przedstawienie wiersza lub piosenki z dawnych lat. Pojawiło się wiele ciekawych utworów w rytm których wszyscy śpiewali, kołysali się, śmiali. Było naprawdę bardzo miło.

Natomiast dzieci z grupy „Słoneczniki” zaprezentowały montaż słowno-muzyczny, poprzez który chciały przybliżyć swoim bliskim  polskie tradycje bożonarodzeniowe.  Była to też dobra okazja poznania strojów ludowych i tańca.  Z powodzeniem, ku uciesze wszystkich babć i dziadków,  zatańczyły  krakowiaka  dumnie unosząc głowy w wianuszkach i czapkach z pawimi piórami. Wszyscy zgromadzeni goście ze wzruszeniem oglądali swoje pociechy, wspominając jak to oni sami czy też ich dzieci, tańczyły kiedyś w takich strojach. Widać było, że w dobie współczesności tęsknimy gdzieś w głębi serca za tradycjami, polskością.

Część artystyczna to nie jedyna atrakcja jaka czekała na dziadków. Dla gości przygotowana była również niespodzianka jaką były własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki, a także słodki poczęstunek, o który postarali się rodzice.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim gościom za przybycie i życzymy długich lat życia przepełnionych zdrowiem i szczęściem.

Edyta Dębkowska i Teresa Bączek