No images
Odsłon : 434506

AKTUALNOŚCI

STARSZAKI ŻEGNAJĄ „STOKROTKĘ”

środa, 27 czerwca 2018 00:00

19 czerwca bieżącego roku w  godzinach popołudniowych salę widowiskową CKiT zaczęli wypełniać wyjątkowi goście – dzieci  i ich rodziny naszego przedszkola, którzy po raz ostatni tego dnia przyszli obejrzeć występy swoich pociech, jeszcze przez chwilę - „Starszaków ze Stokrotki”. Tego dnia po raz ostatni na scenie teatralnej żegnaliśmy dwie grupy naszych wychowanków, grupy VI „Słoneczniki” i grupy VII „ Fiołki”.

Dalsza część artykułu: STARSZAKI ŻEGNAJĄ „STOKROTKĘ”

 

„Przegląd Pieśni Patriotycznych” w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

wtorek, 26 czerwca 2018 00:00

W związku z realizacją przez nasze przedszkole programu z zakresu edukacji  regionalno-patriotycznej pt. „Kto ty jesteś- Polak mały” i ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 08.05.2018 r. w naszym przedszkolu „Stokrotka” odbył się po raz pierwszy  „Przegląd Pieśni Patriotycznych”.

Dalsza część artykułu: „Przegląd Pieśni Patriotycznych” w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

 

PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ

poniedziałek, 25 czerwca 2018 00:00

 

W roku szkolnym 2017/2018 nasze Przedszkole uczestniczyło w projekcie, pt. „Przedszkolaki czytają”. Pomysłodawcą i organizatorem jest Wydawnictwo Zakamarki. Projekt miał na celu wspieranie czytelnictwa, kształtowanie dobrych nawyków czytelniczych,  popularyzację wartościowej literatury dla dzieci oraz dotarcie z nią do domów ubogich w książki.

Dalsza część artykułu: PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ

 

BEZPIECZNE WAKACJE – SPOTKANIE Z POLICJANTEM W PRZEDSZKOLU

poniedziałek, 18 czerwca 2018 00:00

15 czerwca panowie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie przeprowadzili na placu przedszkolnym rozmowy z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas wakacji. Panowie policjanci przypomnieli dzieciom zasady ruchu drogowego. Opowiedzieli o bezpieczeństwie nad wodą, o zakazie rozmawiania z osobami nieznajomymi, wyjaśnili, kto to jest osoba nieznajoma. Wyjaśnili, co robić w przypadku zgubienia się. Atrakcją spotkania była możliwość wejścia do radiowozu oraz siedzenia na motorze policyjnym. Zachwyt dzieci nie miał końca!

Dziękujemy za spotkanie tacie Alka i Filipa oraz panu Wojtkowi!

 

Opracowała: Marzena Krueger

 

Spełnianie marzeń dzieci z gr. VI „Słoneczniki”

poniedziałek, 18 czerwca 2018 00:00

W piątkowe popołudnie 15 czerwca 2018r. spełnione zostały małe marzenia dzieci sześcioletnich z gr. VI „Słoneczniki”. Jednym z nich była wycieczka rowerowa dzieci i rodziców z grupy VI. Pierwotne marzenie dzieci było jednak takie: pani Marzena i pani Wiesia i 25 przedszkolaków na rowerach pojadą sobie na wycieczkę rowerową… oj! Na szczęście dzieci zgodziły się na małą modyfikację tego planu, czyli wycieczkę rowerową z rodzicami.

Dalsza część artykułu: Spełnianie marzeń dzieci z gr. VI „Słoneczniki”

   

„Rodzina- Dom-Ojczyzna”, czyli Festyn Rodzinny w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

poniedziałek, 18 czerwca 2018 00:00

W ubiegły wtorek, 12 czerwca na placu zabaw Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie, przy wakacyjnej pogodzie odbył się, Festyn Rodzinny pt. „Rodzina–Dom–Ojczyna”. Ogród przedszkolny tętnił życiem i witał przedszkolaki z całymi rodzinami. Atrakcji bowiem nie brakowało: była loteria fantowa z cennymi fantami, aukcja, Jumping Frog Mrągowo z udziałem dzieci i rodziców, którzy pod okiem pani Emilii wspaniale ćwiczyli na trampolinach, malowanie twarzy, foto ścianka, grill, kawa, herbata, woda, sok i domowe wypieki rodziców naszych dzieci, zabawy taneczne przy tle muzycznym pana Mariusza, który już od kilku lat wspiera nasze działania swoją obecnością i pomocą.

Dalsza część artykułu: „Rodzina- Dom-Ojczyzna”, czyli Festyn Rodzinny w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

 

SPOTKANIE Z PANIĄ LEŚNIK W SALI ORBITA W CKiT

piątek, 15 czerwca 2018 00:00

12 czerwca 2018r. odbyło się spotkanie sześciolatków z naszego przedszkola z panią Łucją – leśnikiem z Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni. Spotkanie odbyło się dzięki zaproszeniu przez pracowników Biblioteki Publicznej oddziału dla dzieci w Mrągowie. Pani Łucja przeprowadziła z dziećmi warsztaty na temat pszczół. Dzieci dowiedziały się, jak nazywają się pszczoły (np. murarka), co robią, jak się zachowują, dlaczego żądlą i co się wtedy z nimi dzieje. Dzieci mogły obejrzeć znalezione pszczoły przez lupę.

 

Opracowała: Marzena Krueger

   

Strona 8 z 29