No images
Odsłon : 434522

AKTUALNOŚCI

Mrągowskie pomniki

wtorek, 04 grudnia 2018 00:00

Dzieci z gr IV w listopadzie odwiedziły nowy pomnik w Mrągowie postawiony z okazji Święta Niepodległości oraz pomnik mieszczący się na ul. Wojska Polskiego ku pamięci Żołnierzy Wojska Polskiego. Przedszkolaki podczas spacerów po mieście odwiedziły pomnik Jana Pawła II, a także zapoznały się z nowoczesną rzeźbą w mrągowskim parku przedstawiającą cztery żywioły.

W trakcie wycieczek dzieci słuchały ciekawych wiadomości na temat pomników, ich genezy oraz postaci, dla których zostały wzniesione.


 

 

Spotkanie w przedszkolu z psychologiem i dietetykiem

poniedziałek, 26 listopada 2018 00:00

 

 

21 listopada 2018r. w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie w sali grupy VII „Fiołki” odbyło się spotkanie z psychologiem z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Mrągowie na temat: „Jak rozmawiać z małym dzieckiem o dużych sprawach np. śmierć w rodzinie, narodziny dziecka, separacja, rozwód” oraz z dietetykiem z Poradni „Dobrze jedz” z przychodni Mazur-Med na temat: „Och ten niejadek! Jak zachęcać dziecko do jedzenia?” Spotkanie zorganizowane zostało dla rodziców i mieszkańców Mrągowa i okolic w ramach realizacji programu profilaktycznego „Bezpieczny na maxa”.

Dalsza część artykułu: Spotkanie w przedszkolu z psychologiem i dietetykiem

 

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

sobota, 24 listopada 2018 08:20

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

W Przedszkolu „Stokrotka” przygotowania do uroczystej 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości trwały już od kilku miesięcy. Placówka przystąpiła do starań o Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu” i ogólnopolskiego konkursu „Przedszkole Młodych Patriotów”, dzięki którym propagowane są wartości patriotyczne i podtrzymywana jest regionalna tradycja. Poprzez realizację zadań dzieci zaznajamiają się ze symbolami narodowymi, ważnymi wydarzeniami z dziejów historii Polski, sławnymi Polakami, strojami i tańcami regionalnymi, narodowymi. Poznają i promują nasze miasto uczestnicząc w wycieczkach, konkursach recytatorskich, muzycznych, plastycznych, imprezach wewnątrzprzedszkolnych  i na zewnątrz placówki.

Dalsza część artykułu: Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

 

Obchody 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publiczne Nr 1 „Stokrotka”.

niedziela, 18 listopada 2018 15:48

 

W Przedszkolu „Stokrotka” przygotowania do uroczystej 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości trwały już od kilku miesięcy. Placówka przystąpiła do starań o Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu” i ogólnopolskiego konkursu „Przedszkole Młodych Patriotów”, dzięki którym propagowane są wartości patriotyczne i podtrzymywana jest regionalna tradycja.

Dalsza część artykułu: Obchody 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publiczne Nr 1 „Stokrotka”.

 

Święto Niepodległości

wtorek, 13 listopada 2018 00:00

 

W tym roku 11- go listopada 2018 roku przypadła 100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W naszym przedszkolu „Stokrotka” 9 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Dalsza część artykułu: Święto Niepodległości

   

Spotkanie młodszych grup przedszkolnych z policjantem – rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

niedziela, 21 października 2018 17:34

 


21 września 2018r. dzieci z młodszych grup przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu w przedszkolu z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Pan policjant po przedstawieniu się przedszkolakom zapytał, na jakim świetle przechodzimy przez jezdnię, a na jakim nie? Pan przypomniał dzieciom, że muszą chodzić z rodzicem lub osobą dorosłą za rękę.

Dalsza część artykułu: Spotkanie młodszych grup przedszkolnych z policjantem – rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

 

Wycieczka autokarowa starszych grup przedszkolnych do Motylarni w Marcinkowie (18 września 2018r.)

niedziela, 21 października 2018 17:31

 

Podczas wycieczki dzieci uczestniczyły w dwóch formach zabaw. Jako pierwsze odbyły się warsztaty, podczas których dzieci sadziły trawę, którą (nietypowo) trzeba deptać, żeby urosła. Dzieci ozdabiały doniczki wykonane z plastikowych butelek, ćwiczyły przy tym sprawność dłoni i palców.

Dalsza część artykułu: Wycieczka autokarowa starszych grup przedszkolnych do Motylarni w Marcinkowie (18 września 2018r.)

   

Strona 7 z 29