No images
Odsłon : 452240

Andrzejki 2019

 

Zabawa Andrzejkowa 2019r.

 

29 listopada 2019r.  w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Każda z grup w sposób wyjątkowy przygotowała się do tego magicznego dnia. Tajemnicze dekoracje sal, niektóre panie przebrane za wróżki sprawiły, że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Poprzez zabawę dzieci miały okazję poznać tradycje i obrzędy ludowe związanych z Andrzejkami. Uczestniczyły w zabawach: losowały karteczki z zawodami, smakowały wody słodkiej i słonej, rzucały monetą do miski z wodą, ponad to brały udział w zabawach: „magiczne liczby” czy „wędrówka butów”.

Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego lania wosku przez symboliczny klucz. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Pod koniec zabawy przedszkolaki uczestniczyły w słodkim poczęstunku.

Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Był to dzień radosnych tańców przy skocznej muzyce oraz wróżb. Zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.