Święto Niepodległości 2019

Święto Niepodległości 11 -go listopada

11 listopada obchodzimy  święto narodowe – Święto Niepodległości. Tego dnia w  1918 roku, Polska odzyskała niepodległość, po 123 latach niewoli. W naszym przedszkolu wszystkie grupy dzieci chętnie poznają historię naszego kraju, hymn oraz symbole narodowe .

„Fiołki”- grupa dzieci 6 letnich pod kierunkiem nauczycielek Edyty Dębkowskiej i Ewy Kuźmińskiej, 08.XI  przygotowała program artystyczny dla dzieci z przedszkola, na który zaprosiła także wszystkich pracowników naszej placówki. Dzieci ze wszystkich grup z dumą prezentowały biało-czerwone kotyliony oraz odświętne stroje.  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Dzieci słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, przypomniały okoliczności odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, wszyscy obecni odśpiewali także hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Dzień Niepodległości stał się bardzo uroczystym i radosnym dniem w naszym przedszkolu.

Również tego dnia,   dzieci ze wszystkich grup wraz z Panią Dyrektor i  personelem placówki dokładnie o 11.11 wspólnie odśpiewali pieśń Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski i czcząc 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Ewa Kuźmińska