Kodeks Postaw Patriotycznych – Dzień Edukacji Narodowej

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

Dzień Edukacji Narodowej, który odbył się w przedszkolu to święto którego celem było kształtowanie poczucia przynależności narodowej, rozwijanie więzi, przyjaźni ze społecznością przedszkolną, kształtowanie właściwych postaw wobec wszystkich pracowników przedszkola, rozumienie znaczenia ich pracy.

12 października 2018r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z grupy IV przedstawiły przedszkolakom i pracownikom przedszkola, a następnie swoim rodzicom montaż słowno-muzyczny.

 

Po występie odbyło się spotkanie z policjantem, podczas którego utrwalone zostały zasady obowiązujące w ruchu drogowym i pieszych oraz warsztaty plastyczno- techniczno-literackie, na których dzieci wraz z rodzicami  ułożyły Kodeks Patriotyczny. Najpierw wyjaśnione zostały dzieciom najważniejsze zagadnienia związane z postawą patriotyczną i co oznacza słowo „kodeks”. Wspólnie omówione zostały zachowania, obowiązki i prawa jakie powinien reprezentować obywatel kochający swój kraj. Zarówno dzieci jak i ich rodzice, do zadania przystąpili w sposób poważny i rzeczowy, a ich wypowiedzi pokazują, że dojrzali i odpowiedzialni obywatele naszego miasta wychowają swoje pociechy na świadomych młodych patriotów. Będziemy często przypominać sobie o naszych powinnościach wobec ojczyzny, czytając wspólnie Kodeks Postaw Patriotycznych Przedszkolaka, który został umieszczony w holu przedszkola.