No images
Odsłon : 440420

Święto Niepodległości

 

W tym roku 11- go listopada 2018 roku przypadła 100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W naszym przedszkolu „Stokrotka” 9 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych i tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci, personel przedszkola oraz zebranych rodziców. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości.

Grupa dzieci 6- letnich rozpoczęła swój występ polonezem w barwnych strojach krakowskich. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, śpiewały pieśni patriotyczne takie jak „Legiony”, „Pierwsza Kadrowa”, „Jestem Polką i Polakiem”. Odśpiewano również uroczyście „Rotę”. Na koniec swoich występów zatańczyły „Krakowiaka”. Następnie o godz. 11.11 wszystkie dzieci i personel przedszkola dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność” odśpiewali też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Występy przedszkolaków nagrodziły gromkie oklaski publiczności i łzy wzruszeń.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Sylwia Duda