No images
Odsłon : 440730

„Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”

 

 

10 kwietnia 2018r. dzieci z grupy VI „Słoneczniki” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie, obchodzonego w CKiT w Mrągowie. Uczestniczyły w nim dzieci z mrągowskich szkół i przedszkoli.

 

Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego powitania przed budynkiem CKiT oraz przemarszu dookoła budynku, gdzie na ubraniach uczestników widoczny był kolor niebieski - zgodnie z wypowiadanym hasłem: „Na niebiesko dla autyzmu”.  Przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne na temat autyzmu w wykonaniu aktorów z niepełnosprawnościami i ich przyjaciół. Dzieciom bardzo podobał się król, który poruszał się na wózku inwalidzkim. Poza tym przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie informacje na temat autyzmu, które poznały już wcześniej w przedszkolu.

Na zakończenie odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym pt: „A jak autyzm” zorganizowanego przez nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych. Nagrodzone zostały także nasze przedszkolaki.

Dziękujemy za zaproszenie!

 

Opracowała: Marzena Krueger